Montaż pompy ciepła, Zasięg działania

Pompy ciepła Barczewo – montaż instalacja

Pompy ciepła są urządzaniami grzewczymi, które coraz częściej można spotkać w polskich domach – można na nie trafić również w Barczewie. Wszystko to za sprawą tego, że nie potrzebują one paliwa, a pozyskują energię ze środowiska prosto do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Aby działać potrzebuje jedynie dostępu do prądu, którego zużywa niewiele. Co więcej, korzystanie z nich przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska, a więc jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym czym są i jak działają pompy ciepła – zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu!

Pompy ciepła Barczewo

Jak działają pompy ciepła? Najprościej mówiąc, takie urządzenia pozyskują energię ze środowiska, transformują ją, transportują i przekazują ciepło do instalacji grzewczej. W ten sposób zapewniają odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku, dopasowaną do potrzeb użytkownika. Takie ekologiczne i komfortowe działanie to niejedyne zalety pomp ciepła. To urządzenia na co dzień bezobsługowe i nie trzeba podnosić nadmiernych kosztów eksploatacyjnych. Są atrakcyjne także z innego ekonomicznego powodu – przy nich nie potrzeba dodatkowego miejsca na składowanie opału czy choćby komin. Nie można zapomnieć także o tym, że można uzyskać spore dofinansowanie do takiej inwestycji, ponieważ pompa ciepła jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska!

Montaż pompy ciepła Barczewo

Przed montażem pompy ciepła warto zwrócić uwagę na najważniejsze jej parametry. Oczywiście, najistotniejsza jest tu wydajność grzewcza – trzeba tu pamiętać o tym, że powinniśmy dopasować urządzenie do konkretnego budynku, aby zapewnić sobie pełen komfort grzewczy. Innymi istotnymi parametrami jest efektywność pomp ciepła (ilość dostarczanego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej przy wytwarzaniu tego ciepła), żywotność pomp ciepła (przeciętny okres eksploatacji), poziom hałasu generowany przez pompę ciepła, wielkość pompy ciepła oraz konserwacja i optymalizacja pracy pompy ciepła (nastawy parametrów pracy powinna dokonywać autoryzowana firma serwisowa).

Instalacja pompy ciepła Barczewo

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że instalację pompy ciepła w Barczewie należy zlecić fachowcom, którzy mają doświadczenie w takich zleceniach. Warto więc wspomnieć kilka słów o sposobie sterowania pompą ciepła, bo dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić pełen komfort cieplny. Pracę pompy ciepła można regulować na trzy sposoby, a są to: utrzymywanie temperatury wody wychodzącej z urządzenia, sterowanie z wykorzystaniem krzywej grzewczej (warunki graniczne, przy których urządzenie będzie pracować) oraz utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Nie brzmi to skomplikowanie, prawda?

Pompy ciepła gruntowe Barczewo

Warto także wiedzieć, że na rynku istnieją różne pompy ciepła, zależnie skąd pobierają energię. Najbardziej atrakcyjne są pompy ciepła gruntowe i powietrzne. Pompy ciepła gruntowe zasilanie są ciepłem ziemi, a ich największą zaletą jest stabilność pracy niezależnie od temperatury na zewnątrz. Niestety, posiadają też wadę, którą jest wysoki koszt inwestycyjny, aczkolwiek szybko się on zwraca. Natomiast pompy ciepła powietrze wykorzystują do ogrzewania powietrze, czego nietrudno się domyślić. Ich montaż jest o wiele prostszy niż pomp gruntowych, ale – na opak – ich wadą jest obniżenie sprawność urządzenia, gdy spadnie temperatura na zewnątrz.

Pompy ciepła powietrzne Barczewo

Interesuje cię instalacja pompy ciepła gruntowej lub powietrznej w Barczewie? Koniecznie skontaktuj się ze specjalistami od ich montażu i instalacji SMARTINSTAL! To gwarancja uzyskania niezawodnego urządzenia grzewczego, którym można cieszyć się przez wiele lat!