Rekuperacja umożliwia wentylację pomieszczeń z jednoczesnym odzyskiem ciepła z wywiewanego poza budynek powietrza. Oznacza to, że w powietrze w pomieszczeniach jest na bieżąco wymieniane na świeże, oczyszczone z kurzu, smogu, nieprzyjemnych zapachów oraz alergenów. Jednocześnie energia ze zużytego powietrza jest częściowo odzyskiwana, co umożliwia dodatkowe ogrzanie nawiewanego do domu świeżego powietrza.

W tego rodzaju wentylacji mechanicznej powietrze zużyte nie miesza się ze świeżym. Nawiewane przez rekuperator powietrze jest czyste, a jego temperaturę można w dużym zakresie regulować. Montaż rekuperacji w budynku jest rozwiązaniem korzystnym zarówno z praktycznego punktu widzenia, jak i pod względem finansowym. Odzysk ciepła, który odbywa się w rekuperatorze, pomaga oszczędzić energię i zmniejsza zapotrzebowanie pomieszczenia na ogrzewanie.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rekuperacją klientów do kontaktu z naszą firmą. Przedstawimy dostępne urządzenia i dobierzemy rozwiązanie, które najlepiej spełni zapotrzebowanie danego obiektu.