Montaż pompy ciepła, Zasięg działania

Pompy ciepła Kętrzyn – montaż instalacja

Pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania domów i budynków. Nie ma w tym nic dziwnego – są ekologiczne, oszczędne, niezawodne, wygodne w użytkowaniu i można otrzymać na nie duże dofinansowanie. Z tych powodów coraz więcej mieszkańców Kętrzyna decyduje się na montaż i instalacje pomp ciepła w swoich domach. Kto zajmuje się montażem tych urządzeń? Oraz czym wiąże się taka instalacja? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule, dlatego czytajcie do końca!

Pompy ciepła Kętrzyn

Na początek warto wiedzieć nieco więcej o wspomnianych powodach, dla których warto zdecydować się na pompy ciepła. Pierwszym z nich jest ekologia, ponieważ wspomniane urządzenia grzewcze wykorzystują energię z odnawialnych źródeł, takich jak powietrze, ziemia czy woda, co oznacza, że emitują mniej dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń do atmosfery niż tradycyjne systemy ogrzewania. Atrakcyjna jest także oszczędność, którą oferują. Pompy ciepła są bardzo efektywne w wykorzystywaniu energii, dzięki czemu zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne piece gazowe lub olejowe. Dzięki temu można zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Te urządzenia są także bardzo trwałe i niezawodne. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieców, które wymagają regularnego serwisowania i często ulegają awariom, pompy ciepła wymagają jedynie okresowego przeglądu.

Montaż pompy ciepła Kętrzyn

Na montaż pompy ciepła warto się zdecydować także przez wzgląd na to, że są one niezwykle wygodne w użytkowaniu. Nie trzeba pamiętać o uzupełnianiu paliwa, a temperatura w pomieszczeniach jest łatwa do regulacji i utrzymania na stałym poziomie. Przy montażu pomp ciepła w Kętrzynie można liczyć również na programy dotacji lub ulg podatkowych dla osób, które decydują się na ich instalację. Dzięki temu koszty instalacji mogą być znacznie niższe i inwestycja staje się znacznie bardziej opłacalna.

Instalacja pompy ciepła Kętrzyn

Jak zabrać się do instalacji pompy ciepła? Przede wszystkim dom, w którym ma funkcjonować takie urządzenie, powinien spełniać standardy budownictwa energooszczędnego. W innych sytuacjach także pompa ciepła będzie spełniać swoje funkcje, ale może robić to mniej wydajnie i nie pracować w zakresie podanym przez producenta. Co więcej, wybierając takie urządzenie grzewcze w domu należy pamiętać, że jej specyfika pracy wiąże się z niską temperaturą wody grzewczej, a to znaczy, że w tradycyjnym układzie grzejnikowymi nie ma racji bytu. Doskonale zaś funkcjonuje w niskotemperaturowych układach płaszczyznowych, czyli z tak zwaną podłogówką.

Pompy ciepła gruntowe Kętrzyn

Pompy ciepła gruntowe montuje się wewnątrz budynku, zazwyczaj w pomieszczeniu gospodarczym. Wymagają one jednak wykonania specjalnego kolektora gruntowego w formie odwiertów, a więc kosztownych prac ziemnych z udziałem ciężkiego sprzętu na działce. Niemniej jest to bardzo opłacalne, ponieważ – jak wspomnieliśmy wcześniej – można na to otrzymać dofinansowanie, dzięki czemu koszt inwestycji nie jest już taki duży, a i pompy ciepła gruntowe niosą ze sobą wiele korzyści, jakimi jest choćby ogromna oszczędność na przyszłych rachunkach.

Pompy ciepła powietrzne Kętrzyn

Pompy ciepła powietrzne montowane są na zewnątrz budynku i oferują równie atrakcyjne warunki ogrzewania. Należy jednak pamiętać, że wymagają one regularnych czynności konserwacyjnych, między innymi sprawdzania czy wlot powietrza nie jest zablokowany przez liście czy śnieg. Ich montaż jest jednak tańszy i również można otrzymać na nie dofinansowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat montażu i instalacji pomp ciepła lub szukasz wykonawcy w tym zakresie w Kętrzynie lub okolicy, koniecznie skontaktuj się ze SMART INSTAL!