Montaż pompy ciepła, Zasięg działania

Pompy ciepła Olsztyn – montaż instalacja

Jeśli chcesz zdecydować się na montaż pompy ciepła w swoim budynku, nasza firma pomoże Ci w tej inwestycji. Wieloletnie doświadczenie w usługach instalacyjnych oraz doskonała znajomość rynku pozwala nam perfekcyjnie doradzać klientom i realizować opłacalne, długotrwałe i doskonale działające inwestycje. Dowiedz się więcej o pompach ciepła w Olsztynie oraz o naszych usługach w zakresie ich dostarczania i instalacji.

Pompy ciepła Olsztyn

Dlaczego warto wybrać akurat pompy ciepła? Nie bez powodu te urządzenia tak szybko zyskują na popularności nie tylko w Olsztynie, ale i w całej Polsce. Wiele osób odkryło już, że inwestycja w pompę ciepła umożliwia im znaczną oszczędność jeśli chodzi o koszty ogrzewania budynku. Z czego to wynika? Przede wszystkim pompy ciepła działają z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, a to oznacza – darmowych. Energia pobierana przez pompy ciepła z powietrza czy gruntu wokół budynku jest przetwarzana na energię cieplną, z użyciem której ogrzewa się pomieszczenia oraz podgrzewa wodę.

Montaż pompy ciepła Olsztyn

Kto może się zdecydować na montaż pompy ciepła? Tak naprawdę w każdym budynku wolnostojącym jest taka możliwość, choć oczywiście moc pompy trzeba dobrać odpowiednio zarówno do wielkości budynku i jego przeznaczenia, jak i do ogólnego zapotrzebowania na ciepło. Jeśli warunki gruntowe nie sprzyjają montażowi pompy gruntowej, rozwiązaniem jest powietrzna pompa ciepła. Najlepszą opcję możesz wybrać z naszą pomocą. Możemy zrealizować montaż pompy ciepła w Olsztynie i okolicach, ale wcześniej fachowo doradzić i wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tej inwestycji.

Instalacja pompy ciepła Olsztyn

Na czym polega instalacja i od czego zależy wydajne działanie pompy ciepła? Przede wszystkim innych warunków potrzebuje gruntowa pompa ciepła, a innych powietrzna pompa ciepła. W Olsztynie są dostępne oba rodzaje tych urządzeń, a poniżej opisujemy krótko każdy z nich.

Pompy ciepła gruntowe Olsztyn

Pompy ciepła gruntowe wykorzystują teren wokół budynku. Są tam instalowane kolektory poziome lub pionowe (w zależności od wielkości i ukształtowania terenu), które pobierają energię z gruntu. Pompa ciepła, z użyciem czynnika roboczego krążącego w obiegu, przetwarza ją na energię niezbędną do ogrzania budynku. Poszczególne pomieszczenia są ogrzewane dzięki centralnej instalacji grzewczej, a część energii można przeznaczyć na podgrzewanie wody. Gruntowe pompy ciepła charakteryzują się wysoką wydajnością, dlatego można je z powodzeniem zastosować w dużych obiektach w Olsztynie, nawet jako wyłączne źródło energii grzewczej.

Pompy ciepła powietrzne Olsztyn

Pompy ciepła powietrzne wykorzystują energię z powietrza. Są instalowane na zewnątrz budynku, gdzie pobierają powietrze, dlatego nie trzeba w ich przypadku wykonywać żadnych odwiertów ani innych prac gruntowych. Z użyciem powietrznej pompy ciepła można dostarczyć budynkowi większości niezbędnej energii grzewczej. Wiele zależy oczywiście od tego, jakie instalacje grzewcze istnieją w budynku (system c.o., ogrzewanie podłogowe, rodzaj i ilość obiegów ciepła). Montując powietrzną pompę ciepła w Olsztynie lub okolicach zajmiemy się tym kompleksowo. Na podstawie odpowiednich wyliczeń zaproponujemy pompy ciepła, które najlepiej spełnią oczekiwania inwestorów.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – chętnie przedstawimy więcej szczegółów telefonicznie lub mailowo!